O stanici :: Novinky :: Psi :: Fenky :: Veteráni :: Štěňátka :: Odchovy :: Fotky :: Kontakt :: Linky
About us :: News :: Males :: Females :: Veterans ::Puppies :: Offspring :: Photos :: Contact :: Links

Zprávičky 2013

V této části najdete co je u nás nového - nejen na těchto stránkách, ale i v životě našich čivaviček.


16.12.

Do nového roku přejeme všem našim příznivcům jen to nejlepší !!! Přidáváme malý příběh ze života, úplně obyčejného života, který je a vždy bude o šancích ....

... ŠTĚŇATA NA PRODEJ

Za výkladem obchodu visel nápis: "Štěňata na prodej".

Do obchodu přišel malý chlapec. Zeptal se, kolik stojí štěňátka. Majitel krámku odpověděl, že je určitě nebude prodávat za méně, než za 50 dolarů. Chlapec sáhl do kapsy a vytáhl jen pár mincí. "Mám jen 2 dolary a 37 centů. Dám Vám teď 2 dolary a 37 centů, ale mohl bych se na ně podívat?". Majitel obchodu se usmál a hvízdl. Z boudy přiběhla fenka a za ní pět chundelatých kuliček. Jen jedno štěně zaostávalo za ostatními. "Copak je tomu pejskovi?", zeptal se chlapec. "Veterinář nám řekl, že mu chybí kyčelní jamka, bude celý život kulhat". "Tak toho si chci koupit", řekl dychtivě chlapec. "Toho si kupovat nemusíš", odpověděl kupec. "Jestli jej opravdu chceš, tak toho ti daruji". Chlapec postoupil k majiteli a rozzlobeně pravil: "Nechci, abyste mi jej daroval, ten pejsek má stejnou cenu, jako ostatní a já Vám za něho zaplatím plnou cenu". "Dám vám teď 2 dolary a 37 centů, a každý měsíc budu splácet 50 centů, dokud nezaplatím plnou cenu". Ale majitel obchodu odpověděl: "Takového psa bys přeci nechtěl, nebude moci nikdy běhat a hrát si s ostatními psy".

Místo odpovědi zvedl chlapec levou nohavici a pod ní se objevila ošklivě pokřivená noha, podepřená dvěma ocelovými výstuhami. "Pane", řekl chlapec. "Ani já nemohu běhat moc rychle, a proto potřebuji někoho, kdo by měl pro mě pochopení"...

DAN CLARK

Krásné a požehnané svátky vánoční a šťasný nový rok 2014 přejí všichni Tajtrlíci ze stanice Nejdražší klenot.

 


25.9.

Do "psího důchodu" odcházejí letos fenky Bora Bora a Brijuni Nejdražší klenot, dcery našeho Ch. Fida z Denveru a Ch. Miami Bohemia Mandiga. Těší se dobrému zdraví a pevně věříme, že tomu tak bude i nadále. Obzvláště Bora působí jako skvělý "stmelovač" psí party. Nikdy jí nebyla vlastní role "velitelky", po své mamině Miami ji nepodědila, ale o to více ostatním ve smečce, mladým i starým, dovede, díky své nekonfliktní povaze i beze slov říct : " No tááák, už se netrap....." a olízat mu přitom hlavu i ušiska. Zkrátka, to je Bora, miláček :o) Trocha vzpomínání na sesterské mládí. Jen škoda, že čas tak letí...... Za ta léta velké díky!

Takhle jsme se narodily ...
S mamkou Miami ...
Musíme si užít bezstarostné mládí ...
Brijuni
Sesterské boje vždy a všude ...
Mladá slečna Brijuni ...
Mladá slečna Bora Bora ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Prožili jsme hezké léto, ze kterého přinášíme maličký "mix" snímků. Snad nám krásné horké dny zůstanou dlouho "pod kůží", to kdyby byla dlouhá zima :o). A pod kůží nám zůstanou i vzpomínky na nalezenou "stafordí starou dámu". Její nadhled a klid něžného obra, jenž se ocitl mezi našimi čivavými trpaslíky, byl obdivuhodný. A vděčná láska, kterou projevila, nezapomenutelná. Už je doma u svých pánů, naštěstí !!! :o).

Brijuni
Šťastný pes - náš milý
komediant Vlček
Dva vychovatelé - teta
Grenada a strejda Tajtrlík
Beruška - kámoška
na pár dní ...

 


20.6.

Máme štěňátka :o) . Více informací o rodičích a fotografie naleznete Na stránce Štěňátka. / We have puppies. For more informations about parents and photos see Puppies page.

 


10.5.

Po delší odmlce srdečně rádi opět zdravíme Vás, návštěvníky našich stránek i příznivce pejsků. Tak letos tedy poprvé, a určitě ne naposledy :o). A co že se to u nás vlastně ve zkratce vloni a v nedávné době událo? A také trochu zavzpomínáme .......

Tento rok v květnu jsme oslavili jedno, pro nás významné výročí. Na 1. máj to bylo přesně 10 let, co u nás světlo světa spatřila první štěňátka. Fence Ch. Arnette Orlen se v roce 2003 narodili Ch. Azteca Nejdražší klenot a JCH. Al Pacino Nejdražší klenot. Oba se dosud těší dobrému zdraví a děkujeme tímto jejich majitelům, že nám stále o nich podávají zprávy. A letos v létě tomu bude právě 16 let, co do našeho domova zavítaly první psí tlapky. Čas letí a náš Ch. Fido z Denveru v dubnu oslavil toto výročí svého narození. Pevně věříme, že z jeho životního elánu se budeme ještě všichni dlouho těšit.

Zleva: Ch. Arnette Orlen, její otec Ch. Fido z Denveru a matka Ich. Čekanka z Levínského Dvora.

Jedno vzpomínkové skupinové foto ...
Těmito třemi čivavami začal příběh naší chovatelské stanice, vzniklo jedno milé přátelství a událo se zejména mnoho zážitků. Děkuji, Mario ......"Vzpomínky jsou rájem, ze kterého člověk nikdy nemůže být vyhnán"..... :o)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Od jara roku 2012 se smečka rozrostla o nového člena, kterým výjimečně není čivava, ale německý pinč, pejsek z útulku v Troji. S čivavami jsou prima parta, jen si občas musí "vysvětlit", kdo z nich bude mít "hlavní slovo". Většinou to skončí remízou :o))).

 


 

Zprávičky 2012

21.1.

Do sekce Odchovy jsme přidali nové informace a fotografie našich štěňátek, narozených vloni./New informations and photos of our puppies born in year 2011 - section Offspring.

Vítáme všechny milé návštěvníky a přejeme všem úspěšný rok 2012./Welcome dear visitors and we wish happy new year 2012 to all :o)

 


Archiv novinek rok 2011