aktualizace 20.12.2007

1.12.2007 - poslední výstavou této sezóny pro nás byla jako již tradičně Národní výstava v Nové Rudě v Polsku. Tuto výstavu nemáme daleko a tak jsme přihlásili šest našich výstavních jedinců včetně naší královny La Perly, která je vždy velmi smutná, když odjíždíme bez ní. A tak jsme si řekli, že na závěrečné výstavě přeci nesmí chybět.

Výstava se konala od 10 hodin, ale musely jsme s kamarádkou Ditou vyjet už po 7 hodině, abychom stihly všechny jedince upravit. Po příjezdu na výstaviště jsme byly velmi překvapeny vytápěnou halou, protože každým rokem tu byla příšerná zima. Přihlášených jorků bylo 38 a posuzovala paní Jadwiga Niciewicz, opět tedy rozhodčí, která naše jorky nikdy neposuzovala.

Třídu dorostu psů vyhrál náš Domingo Bakarat a získal ocenění VN1, Vítěz třídy dorostu.
Domingo Bakarat Domingo Bakarat

V mezitřídě psů vystavovala Dita Huragana Bakarat, který ze šesti jedinců získal ocenění V1, CWC a tím začal Šampionát Polska.
Huragane Bakarat Huragane Bakarat

Valentino vom WoogthalDo třídy otevřené psů jsem nastupovala s vítězem z Kielců - Valentinem v. Woogthal a byla jsem zvědavá, jak se bude líbit. Do této třídy nastupovalo celkem šest jedinců, třída to byla velmi vyrovnaná a proto nás rozhodčí nechávala stále chodit. Valentino mě opět nezklamal a odnesl si vítězství, tedy V1, CWC a už ho dělí od Šampionátu Polska jen jedno CWC, na které si bude muset počkat do příští sezóny. Je to až neuvěřitelné, dva týdny v novém domově, dvě výstavy, dvě vítězství …… mám velkou radost, že jsem se v jeho kvalitách nemýlila a myslím "Valentíne", že obrovskou radost má i tvá majitelka Lenka, která v tohle určitě ani ve snu nedoufala.
Valentino vom Woogthal

Ve třídě mladých fen získala výbornou mladinká fenka z našeho chovu Prima Donna Nové Kasio, která se velmi líbila a získala velmi pěkný posudek.
Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio

Trochu mě mrzelo druhé místo naší Cordoby Bakarat, které chybí pouze jeden titul na dokončení Šampionátu PL. Ale co se dá dělat, všichni nemůžou vyhrát, tak snad příště…
Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat

No a závěr byl opět pro naši ICH. La Perlu Bakarat, která vyhrála třídu šampionů, obdržela V1, CWC a v závěrečném porovnání získala ještě nejlepší fenu plemene, tedy titul BOS.
ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat

Celou výstavu s námi také sdílela naše kamarádka Marcela Podrazilová, která vystavovala v mezitřídě svojí Face To Face Bohemia Platina a získala ocenění Výborná 2. Moc oběma gratulujeme.

Velmi mě těší, že se nám podařilo víc než úspěšně zakončit letošní sezónu a protože do konce roku 2007 už nám zbývá jen pár dní, tak si o svátkách vánočních dopřejeme zaslouženého odpočinku. Doufáme, že nám Nový Rok 2008 přinese opět spoustu krásných zážitků s našimi čtyřnohými kamarády.

aktualizace 21.11.2007

17. - 18. 11. 2007 se konala MVP v Kielcích v Polsku, byla to poslední mezinárodní výstava v tomto roce a tak jsme si ji nemohli nechat ujít. Sešel se zde úctyhodný počet 131 jorkšírských teriérů a proto byli rozděleni do dvou kruhů. Třídy psů posuzoval pan Tomasz Borkowski (PL) a třídy fen pan Andras Korozs (H). Oba rozhodčí posuzovali naše psy poprvé a tak jsme byli zvědaví, jak se budou líbit.

Počasí nám moc nepřálo, proto jsme se s kamarádkou Ditou Navrátilovou rozhodly vyjet už v pátek. Přespaly jsme u mého kamaráda v Krakově a ráno vyjely na výstaviště do Kielců. Byla jsem mile překvapená, protože nás na výstavišti čekaly vytápěné haly a to bylo příjemné nám i našim čtyřnohým kamarádům.

Jako první nastupoval do třídy puppy můj oblíbený Domingo Bakarat. "Domino", jak ho doma nazýváme, se předvedl jako hotový profesionál a odnesl si ocenění VN1, Best Puppy a super posudek.
Domingo Bakarat Domingo Bakarat

Valentino vom WoogthalVe třídě otevřené jsem vystavovala nově zapůjčeného psíka VALENTINA vom WOOGTHAL, kterého mi jeho majitelka dovezla ve čtvrtek večer před výstavou. Měla jsem trochu obavy, jak si za tak krátkou dobu na sebe zvykneme a hlavně jak se bude Valentíno chovat na výstavě bez své majitelky. Do této třídy nastupovalo 13 psů a tak jsem byla zvědavá jak si povedeme. Valentino se velmi pěkně předvedl jak ve statickém posouzení, tak i v pohybu. Byl vybrán do užšího výběru 8 výborných a pak se začalo chodit o postup do užšího finále a opět jsme postoupili mezi 4 nejlepší. Rozhodčí nás nechával stále chodit a to už má nervozita stoupala a začínala jsem věřit, že nás štěstěna neopustí a opravdu neopustila! Konečné rozhodnutí pro Valentina - Výborný 1, CWC!!!!!! Mám nepopsatelnou radost, protože se Valentinovi podařilo začít Polský šampionát, tím nejtěžším titulem.

Ve třídě otevřené fen mě zpočátku musela zastoupit kamarádka Dita, protože současně probíhalo finále ve třídě psů. Hned po ukončení jsem si přehodila čísla a šla s mou Cordobou Bakarat na statické posouzení. Cordoba se předváděla opravdu nádherně a to jí posunulo mezi čtyři nejlepší a jen o vlásek jí uteklo prvenství, ale ocenění Výborná 2. V takové konkurenci je opravdu skvělý úspěch.
Cordoba Bakarat

A pár slov na závěr …………. byla to krásná výstava, plná nepopsatelných chvil z vítězství a skvělého umístění našich jedinců, na které jsem strašně pyšná, protože že se v tak velké konkurenci neztratili!

Pro nepřízeň počasí a hroznou mlhu jsme musely na zpáteční cestě přespat poblíž Katovic a tak jsme dorazily domů až v neděli po poledni. Mé velké dík patří hlavně mému manželovi, který mi se vším pomáhá a bez kterého bych se nemohla věnovat tak náročnému koníčku a také kamarádce Ditě, která je mou velkou oporou a skvělou fotografkou.

aktualizace 13.11.2007

Na stránku s nabídkou štěňat jsme doplnili fotky aktuálních vrhů R a S.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Děkuji rodině Koziar z Německa za pěknou fotografii pejska Noppiho Nové Kasio, který na výstavách dosud získal 2x CAJC a Jugendsieger. Noppi je synem našeho Talizmana Bakarat a Miss Foto Bakarat.
Noppi Nové Kasio

aktualizace 25.10.2007

Poslední zářiový víkend 29.9.2007 jsme strávily na MVP ve Wroclawi. Na tuto výstavu mě doprovázela má kamarádka a výborná fotografka Dita Navrátilová a poprvé s námi také cestovala naše známá paní Hanka Hrdličková, majitelka CH. Fruppera Inn Yoki-Go. Výstava se konala venku a tak jsme se obávaly, že nás bude provázet pěkná zima, ale po příjezdu se vyjasnilo a sem tam se na nás usmálo i sluníčko. Celou výstavu jsme trávily ve společnosti mé dobré známé Anny Zwolinské, majitelky chovatelské stanice Bakarat. Byla to opravdu příjemně strávená sobota s milými přáteli.

Jorkšírských teriérů zde bylo 105 a posuzovala paní Olga Dolejšová. Ve třídě dorostu psů jsem vystavovala našeho "Beníka" Bentley v. Conny's Eck, který obdržel známku VN1.
Beník

V dorostu fen naši Prima Donnu Nové Kasio, která získala ocenění VN2.
Prima Donna Nové Kasio

Ve třídě otevřené obdržela naše Cordoba Bakarat známku Výborná a v šampionech ICH. La Perla Bakarat získala ocenění Výborná 2 a v porovnání si pak vybojovala titul R. CACIB.
ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat

Pejsek naší známé Hanky Hrdličkové byl oceněn ve třídě otevřené známkou Výborný 2.

Do Wroclawi jsem vezla vystavovat čtyři jorky a z Wroclawi jsem si odvážela pejsků šest! Ano, mám od mé známé Anny Zwolinské opět zapůjčené dva překrásné jorky, 14-ti měsíčního Huragana Bakarat ...
Huragane Bakarat Huragane Bakarat

... a sedmi měsíčního Dominga Bakarat.
Domingo Bakarat Domingo Bakarat


Na oba se již můžete podívat na těchto stránkách v sekci Naši psi. Aninko, moc děkuji za zapůjčení tak krásných pejsků!!!!!

aktualizace 25.9.2007

15.9.2007 se konala Klubová výstava I. CZ YT klubu. Přihlášených jorků bylo 105, posuzoval pan Reiner Jacobs z Německa.

Jako na každou výstavu mě opět doprovázela má kamarádka Dita Navrátilová, která vystavovala v mezitřídě psů Christian Diora Bakarat, protože se jeho majitelka nemohla této výstavy s námi zúčastnit. Christian si odnesl známku Výborný 3 a tím splnil podmínky na udělení titulu Klubový šampion I. CZ klubu. Jeho nové majitelce Lence Zemkové moc gratulujeme!
Christian Dior Bakarat

V mezitřídě fen jsem vystavovala Gain the Day Bohemia Platina a ve třídě otevřené Cordobu Bakarat. Obě získaly ocenění Výborná. Cordoba tím splnila podmínky pro udělení titulu Klubový Junioršampion a Klubový šampion I. CZ klubu.
Gain the Day Bohemia Platina Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat

Největší radost mi tentokrát připravila ta nejmladší, která s námi cestovala a poprvé se představila ve výstavním kruhu. Fenka z našeho chovu Prima Donna Nové Kasio, která se v konkurenci 8 fen ve třídě dorostu umístila jako VN 2 a určitě neudělala ostudu své krásné mamince ICH. La Perle Bakarat.
Prima Donna Nové Kasio
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16.9.2007 se konala Krajská výstava v Dolním Benešově. Této výstavy se zúčastnili dva jedinci z naší chovatelské stanice. Ve třídě dorostu fen se poprvé představila Queen Marry Nové Kasio, obdržela známku VN1 a krásný posudek.
Queen Marry Nové Kasio

Třídu otevřenou psů vyhrál Ingo Nové Kasio (maj. L. Veverková) a v konečném porovnání si odnesl titul Krajský vítěz. Moc oběma gratulujeme a děkuji majitelce Queen Marry, paní Jitce Střelcové za zaslání výsledků.

aktualizace 19.9.2007

Sobotu 8.9.2007 jsme strávili na Národní výstavě v Brně. Přihlášených jorků bylo 27 a posuzoval pan Leoš Jančík. Na tuto výstavu mě opět doprovázela má kamarádka a skvělá fotografka Dita Navrátilová a poprvé se s námi také vydala paní Lenka Zemková, nová majitelka našeho Christian Diora Bakarat. Na výstavišti na nás čekali manželé Matíkovi, majitelé CH. Maryon Nové Kasio, se kterými jsme sdíleli atmosféru celé výstavy.

Naši vystavovaní jedinci se umístili takto:
Christian Dior Bakarat obdržel v mezitřídě ocenění Výborný 2.
Gain the Day Bohemia Platina v mezitřídě fen ve věku teprve 15 měsíců Výborná 2., R. CAC.
Gain The Day Bohemia Platina
Cordoba Bakarat ve třídě otevřené obhájila vítězství z předchozích dvou výstav a opět získala Výborná 1., CAC. Již třetí v této sezóně a tak ji dělí od šampionátu ČR už jen jeden CAC, na který si ale musí počkat až do příští sezóny.
Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat s rozhodčím naše výprava
CH. Maryon Nové Kasio si ze třídy vítězů odnesla ocenění Výborná 1., CAC a tím začala Šampionát ČR.

Moc oběma gratuluji, těším se na další shledání a doufám, že se budeme potkávat častěji, protože to byla opravdu příjemně strávená výstava s dobrými přáteli. Mé dík patří Ditě a Lence, kteří jsou pro mne nepostradatelnými pomocníky.

aktualizace 7.9.2007

1.9.2007 - První zářijovou sobotu jsme strávily na MV v Mladé Boleslavi. Odjížděly jsme v ranních hodinách a celou cestu nás provázelo deštivé počasí. Na tuto výstavu mě opět doprovázely mé dvě kamarádky, Dita Navrátilová a Marcela Podrazilová. Přihlášených jorků bylo 50 a posuzovala paní Olga Dolejšová. Do třídy štěňat jsem přihlásila našeho 5ti měsíčního Beníka. Byla jsem zvědavá, jak se bude chovat na své první výstavě v životě. Musím říci, že mě mile překvapilo to, jak se předvedl - hlavně v chůzi na vodítku. Obdržel velmi pěkný posudek a známku VN 1.

Obrovskou radost mě udělala má Cordoba Bakarat, která poprvé nastupovala do třídy otevřené mezi 8 fen a vůbec se tam neztratila. Nejenže vyhrála svou třídu a získala další titul CAC, ale v porovnání ještě vybojovala R. CACIB! A jsme zase o krok blíž k Českému šampionátu.
Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Beník a Cordoba se mnou

Moc děkuji kamarádce Ditě za pěkné fotografie, ale hlavně za to, že mi je vždy velkou oporou při vystavování mých psů. Doufám, že po přečtení těchto řádek pochopí, jak moc si toho vážím!!!

Samozřejmě můj velký dík patří i paní rozhodčí Olze Dolejšové za korektní posuzování našich psů.
Já s Cordobou a s paní rozhodčí
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.9.2007 k nám dorazila velmi příjemná zpráva, ze které máme obrovskou radost!
V německém městě Talheimu se konala Speciální výstava, naší chovatelskou stanici úspěšně prezentovali dva jedinci. Ve třídě mladých psů s titulem V1, CAJC Noppi Nové Kasio (maj. Silke Koziar) a ve třídě šampionů fen s oceněním V1, VDH, CYT, R. CAC CH. Maryon Nové Kasio (maj. Iveta Matíková). Za pěkné fotografie děkuji Ivetě a moc, moc oběma gratuluji.
Maryon Nové Kasio Maryon Nové Kasio Maryon Nové Kasio

aktualizace 8.8.2007

21.7.2007 se konala NV v Mladé Boleslavi, vystavovaných jorků bylo 60 a posuzovala p. Olga Dolejšová. Výlet si s námi udělala i kamarádka Dita Navrátilová, díky které si můžete prohlédnout i pěkné fotografie, které nám udělala. Vystavovala jsem pouze naši Cordobu Bakarat a doufala jsem, že se nám ještě letos podaří na nějaké z výstav pořádaných v ČR vyhrát a tím "začít" českého šampiona. Ono totiž vyhrát u "nás", to většinou bývá nejtěžší vítězství ze všech a ti kdož vystavujete nebo jen přihlížíte, víte velmi dobře jak jsou některá vítězství protkána pocitem hořkosti z atmosféry našich výstav.

Cordoba nastupovala v mezitřídě do konkurence 6ti fen. Po statickém posouzení byla vybrána mezi nejlepší čtyři a pak přišel štastný okamžik, kdy rozhodčí udělila známku Výborná 1, CAC pro naší Cordobu, která tímto začala Šampionát ČR. Máme z toho velkou radost.
Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat

aktualizace 29.7.2007

Maryon a Iveta na dovolené v Bulharsku.Maryon Nové Kasio (vpravo) - BOBMáme novou ŠAMPIONKU!!! Velmi nás potěšila zpráva od naší kamarádky Ivety Matíkové, která absolovovala s naší novou šampionkou Maryon Nové Kasio během své dovolené v Bulharsku tři výstavy. Tou první byla MVP Varna 21.7., kde obdržely V1, CAC, R. CACIB. Druhou výstavou byla 25.7. NV Varna s oceněním V2, R. CAC a tou třetí a nejlepší byla 28.7. MVP Varna s těmito tituly CAC, CACIB, BOB a BOG!!! Přivezly si tedy Šampiona Bulharska a Balkánského šampiona. "Iveto, moc gratulujeme Tobě i Maryon. Máme nepopsatelnou radost a jsme pyšní, že jste se neztratily v takové konkurenci vystavovatelů z Ruska (Mini Shop), Francie (Pam Pommeraie) a dalších ..."

aktualizace 20.7.2007

17.7.2007 byl do naší chovatelské stanice zapůjčen nový krycí pes PONTIAC BAKARAT. Jeho otcem je CH. Jenghis de Penghibur (bratr světového vítěze Jofiho), po kterém je již 50 šampionů. Matkou je CH. Rajska Panna Bakarat, která odchovala dva známé bratry Ch. Mini Morise Bakarat a Ch. Made In Bakarat.

Pontiac je menší psík s veselou povahou, vážící 2,2 kg, hedvábné srsti s velmi pěknou hřbetní linií a dlouhým krkem.

aktualizace 16.7.2007

5.-8.7.2007 - byly před námi čtyři dny volna a tak jsme si naplánovali dvě výstavy. Tou první měla být 6.7. Speciální výstava v Hořepníku, které se nakonec zúčastnila naše mladičká Gain the Day Bohemia Platina, ale bez mé maličkosti. V pátek ráno jsem ji předala kamarádce Marcele Podrazilové, která ji dopravila na výstavu, kde na ní po domluvě čekala její chovatelka a má kamarádka Ingrid Dedková. Gain nastupovala do třídy mladých fen, kde se z 18ti fen probojovala do užšího výběru 6ti nejlepších a obdržela známku Výborná. Předváděla ji Jitka Ernestová, kterou Gain viděla poprvé v životě až na výstavě, ale obě to zvládly opravdu skvěle! Po výstavě se konala bonitace, kterou Gain s Ingrid zvládly na výbornou a tím se Gain zařadila mezi naše chovné fenky.

Moc bych tímto chtěla poděkovat chovatelce Ingrid Dedkové a Jitce Ernestové za pomoc při bonitaci a hlavně za perfektní předvedení ve výstavním kruhu. Je skvělé mít takové přátele, kteří vám podají pomocnou ruku, když jí potřebujete. Ingrid a Jitko moc si toho vážím!

Mezitím co naše Gain absolvovala výstavu a bonitaci, já jsem připravovala naši krásku La Perlu Bakarat na Mezinárodní výstavu do vzdálené Waršavy (PL). V sobotu brzy ráno jsme s mým manželem vyjížděli na výlet spojený s výstavou a přátelskou návštěvou naší známé Anny Zwolinské. Cestovaly s námi i naše mladé holky Prima Donna a Perla Phantasie, které si poprvé vyzkoušely atmosféru výstavy a my doufáme, že jednou půjdou ve šlépějích své krásné a hrdé maminky La Perly.


Výstava se konala v neděli 8.7.2007 a přihlášených jorků bylo 119. Paní Dorota Witkowská posuzovala feny - mezitřídu, otevřenou a šampionů a pan Robert Kanas ze Slovenska posuzoval ostatní třídy. V mezitřídě fen si vítězství vybojovala sestra naší Cordoby, Cosa Nostra Bakarat, ve třídě otevřené si z 29 fen odnesla vítězství naše Missisipi Bakarat a ICH. La Perla Bakarat vyhrála třídu šampionů. V porovnání si titul CACIB odnesla naše Missisipi a R. CACIB naše La Perla.
ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat a Missisipi Bakarat
Nesmím zapomenout na velký úspěch CH. Oceanica Bakarat, který vyhrál třídu šampionů a v porovnání získal ještě titul R. CACIB. Doufáme, že jeho děti, které po sobě zanechal v ČR, budou také úspěšné, jak na výstavách, tak i v chovu.
Bylo to velmi příjemné setkání s přáteli, kterých tu opravdu nemáme málo a doufám, že se opět potkáme na dalších výstavách.

aktualizace 4.7.2007

Udělali jsme pár fotek našeho nového přírůstku Bentleyho (Beníka). Doufáme, že se bude líbit!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24.6.2007 - se konala Speciální výstava teriérů v rakouském Enzersdorfu. V mezitřídě se opět skvěle prezentovala fenka z našeho chovu Maryon Nové Kasio, která si opět odnesla titul V1, CAC. Ivetě a Maryon moc gratulujeme!

aktualizace 24.6.2007

21.6.2007 jsme obdrželi fotografie od paní Maškové ze Sokolova, která u nás nakryla Ch. Oceanicem Bakarat. Posuďte sami jak krásnou fenku si z vrhu vybrala.

aktualizace 21.6.2007

16.6.2007 se konala Národní výstava v Drážďanech v Německu. Naší chovatelskou stanici prezentovala Maryon Nové Kasio (maj. I. Matíková), která v mezitřídě obdržela V1, CAC VDH. Moc gratulujeme!

aktualizace 12.6.2007

9.6.2007 - Evropská výstava - Zagreb - Chorvatsko. Přihlášených jorků bylo 144 a posuzovali tito rozhodčí p. HANS VAN DEN BERG (NL) třídy psů, p. MIRJANA KRSTIČ ARBANAS (HR) třídy fen, p. Dušan Paunovič (SRB) třídy baby, puppy a veteránů.

Této výstavy se s námi zúčastnili tři naši jedinci ICH. La Perla Bakarat - třída šampionů, Cordoba Bakarat a Christian Dior Bakarat - třída mladých (vystavovala Veronika Bystrianská). Cordoba se ve třídě mladých probojovala do první šestky nejlepších fen z 22 jedinců, Christian Dior se také dostal do užšího výběru osmi nejlepších psů z 25 jedinců. Všichni byli ohodnoceni známkou VÝBORNÁ. Celou cestu na výstavu nás provázelo velké teplo, tak se těšíme na chvíle odpočinku.

Děkuji Monice Olczak chov. st. Liberi Gaias, která nám udělala moc hezké fotografie ICh. La Perly Bakarat a Cordoby Bakarat.
ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat
ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat Cordoba Bakarat

aktualizace 6.6.2007

3.6.2007 jsme importovali nového pejska jménem BENTLEY, který má oba rodiče šampiony. BENTLEY je synem velmi krásného psa s dokonalou hřbetní línií Ch. WHIRLWINDS HIGH HOPES (Ch. Am., Can., Lux., Swe., Rom.) viz www.sweetyblue.com. Máme z něj radost a doufáme, že se bude dobře vyvíjet a bude přínosem pro náš chov.

Fotografie a rodokmen dodáme až nám trochu povyroste.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.5.2007 - VELIKÝ ÚSPĚCH - ČTYŘI VÍTĚZSTVÍ NA JEDNÉ VÝSTAVĚ!!!!
V neděli jsme se s Ditou a Marcelou vydaly na NV, která se konala ve Walbrzychu v Polsku. Posuzovala p. Elžbieta Chwalibóg a vystavovaných jorků bylo 27.

Jelikož Walbrzych máme tak hodinu jízdy, dá se říci, že je to skoro za barákem. Jelikož je tato výstava opět venku, tak jsme se obávaly velkého tepla, což se potvrdilo. Hned po příjezdu jsme našly stín pod zděnou tribunou, kde jsme pobývaly celou výstavu.
Poprvé se zde představila naše mladá Gain the Day Bohemia Platina, kterou ve třídě mladých vystavovala kamarádka Marcela Podrazilová. V této třídě bylo 5 fen a některé už mají četná vítězství za sebou, tak jsem byla velmi zvědavá, jak si obě povedou. Rozhodčí vybrala do užšího výběru naši Gain a další 3 feny a začalo se chodit o pořadí. Gain chodila opravdu skvěle a to jí přineslo i první vítězství. Získala ocenění V1, CAJC a v porovnání se stala ještě NEJLEPŠÍ JUNIOR. Děkuji Marcele za pěkné předvedení, máme velkou radost!!!

V mezitřídě jsem vystavovala Cordobu Bakarat, která se prezentovala i přes velké vedro opět skvěle a odnesla si V1, CWC.
Cordoba Bakarat

Její bratr Christian Dior Bakarat si též v mezitřídě vybojoval V1, CWC. Děkuji Veronice Bystrianské za pěknou prezentaci.

Ve třídě otevřené vystavovala Dita Happi od Pekelské brány, která si také odnesla V1, CWC.
Happi od Pekelské brány

A pak už přišlo porovnání, do kterého nastupovala fena z mezitřídy, otevřené a šampionů a nečekané se stalo skutečností. Nejmladší Cordoba si odnesla NSwR. A teď ji dělí od Polského šampionátu už pouze jedno CWC, tak budeme doufat, že na podzim se na nás opět usměje štěstí.
Cordoba a Gain Věra a Marcela
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19-20.5.2007 – Obdrželi jsme velmi potěšující zprávu, že náš Christian Dior Bakarat získal na NV v chorvatském Samoboru v sobotu V1, CAC a v neděli V1, CAC. Vystavovala Veronika Bystrianská, moc jí tímto děkujeme.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.5.2007 se konala NV Jelenia Gora v Polsku, posuzovala p. Magdalena Swietoň a přihlášených jorků bylo 35. Naše vystavované fenky se umístily takto:
Cordoba Bakarat v mezitřídě Výborná 2.
ICH. La Perla Bakarat v šampionech V1, CWC.
Vystavovala jsem ještě kamarádce Ditě Navrátilové Happi od Pekelské brány, která v otevřené třídě získala ocenění Výborná 2.

aktualizace 30.5.2007

5.5.2007 - V sobotu ve dvě hodiny ráno jsme s kamarádkou Ditou Navrátilovou vyjížděly na MVP do Polska, která se konala v Lodži. Po šesti hodinách jízdy jsme konečně dorazily na výstaviště. Výstava se konala venku a travnatá plocha nebyla až tak upravená, což pro jorkšírské teriéry není zrovna moc příznivé. Jedinci kteří mají dlouhou napěstovanou srst a fousy na zem si v travnatém porostu na konce chlupů šlapou a tím mají ztíženou prezentaci ve výstavním kruhu. Přihlášených jorků bylo 130, což byl skoro rekordní počet. Posuzoval pan Leoš Jančík z České republiky.

V mezitřídě jsem vystavovala Cordobu Bakarat, která se z 39 fen v mezitřídě probojovala do první šestky nejlepších fen a získala ocenění Výborná.

Ve třídě šampionů potvrdila opět své kvality naše ICH. La Perla Bakarat a získala V1, CWC, v porovnání vyhrála CACIB, NSwR a na závěr se utkala s velmi pěkným importovaným americkým psem Ch. Sameday Right of Way Depasquiet a získala opět BOB.

Tímto bych chtěla poděkovat panu rozhodčímu Leoši Jančíkovi za jeho korektní posuzování, kterého si velmi vážím. V odpoledních soutěžích se umístila ještě ve skupině teriérů jako III. BOG a to bylo velmi potěšující, protože skupinu teriérů posuzoval rozhodčí z Portugalska p. Luis Pinto Teixeira a velmi vyzdvihoval u Perly výbornou kvalitu srsti, pěkný typ a vynikající mechaniku pohybu.


Děkuji Veronice, která velmi pěkně prezentovala našeho Christian Diora, který v mezitřídě obdržel známku V3 a Ditě, která prezentovala dceru našeho Talizmana Happi od Pekelské brány, která získala také ocenění V3.

aktualizace 28.5.2007

28.4.2007 se konala MVP v Praze. Posuzoval pan Pavol Seman ze Slovenska. Našeho Christian Diora Bakarat vystavovala Veronika Bystrianská, který v patnácti měsících obdržel v mezitřídě známku V2, R. CAC. Mé velké poděkování patří skvělé handlerce Veronice Bystrianské za pěkné předvedení a umístění našeho Christiana.

aktualizace 17.5.2007

28. - 29.4.2007 nás čekal velmi náročný víkend …

V sobotu 28.4. jsme se s kamarádkou Marcelou Podrazilovou vydaly na MVP do Polska, která se konala v Opoli. Přihlášených jorků Cordoba Bakaratbylo 97 a posuzovala p. Lavinia Steer z Rumunska.

V mezitřídě fen jsem vystavovala mladičkou 15 měsíční Cordobu Bakarat, konkurence byla obrovská - 21 fen. Cordoba byla nejmladší v této třídě a přesto ji rozhodčí vybrala mezi osm nejlepších fen, později i do užšího výběru nejlepších čtyř fen a to už napětí stoupalo. Rozhodčí nás nechávala znovu a znovu chodit a konečné rozhodnutí pro naši Cordobu - V1, CWC, které doprovázel i potlesk diváků. Měla jsem nepopsatelnou radost, protože tímto začala Cordoba šampionát Polska. To jsem však netušila, co nás čeká dál …

V otevřené třídě jsem vystavovala Happi od Pekelské brány, která se velmi pěkně prezentovala i bez své majitelky, která mi doma koupala a připravovala mé psy na nedělní výstavu do Prahy. Bohužel jen krůček jí chyběl na vítězství, po dlouhém chození si Happi odnesla ocenění Výborná 2. z 17 fen.
Happi od Pekelské brány

CH. La Perla BakaratCH. La Perla BakaratTo nejlepší přišlo nakonec. S nervozitou jsem nastupovala do třídy šampionů fen, kde jsem vystavovala naši CH. La Perlu Bakarat, kterou dělil jeden poslední CACIB od titulu INTERŠAMPION. Rozhodování netrvalo dlouho a Perla se stala vítězkou třídy šampionů, tedy V1, CWC a do porovnání o titul CACIB nastupovaly obě naše feny, Cordoba Bakarat a CH. La Perla Bakarat. Cordobu musela vzít má kamarádka Marcela a já předváděla Perlu, kterou štěstí neopustilo po celou výstavu. Rozhodčí uděluje Perle ten tolik vytoužený CACIB a Perla tím splňuje podmínky na udělení titulu INTERŠAMPION!!! Pro obrovskou radost a slzy v očích pomalu nevnímám potlesk diváků, kteří mi tolik fandili po celou dobu výstavy, za to jim patří velký DÍK!

A aby toho nebylo málo, tak Perla získává ještě na závěr BOB - Nejlepší jedinec plemene a v závěrečných soutěžích se stává nejlepším teriérem výstavy BOG. Měla jsem v neděli ještě pokračovat v Best in Show, ale bohužel jsem volila další výstavu, která se konala v neděli v Praze ...

V neděli jsem s kamarádkou Ditou vystavovala v Praze, kde se konala Klubová výstava ČMKCHYT, posuzovala Aneta Sobkowska Dopierala z Polska. Naši psi se prezentovali takto: Ch. Oceanic Bakarat - V3, Missisipi Bakarat - V3, Cordoba Bakarat - Výborná, Christian Dior Bakarat - V4 a ICH. La Perla Bakarat - V1, Vítěz třídy čestné.

Nakonec mě trochu trápily výčitky, že jsem nejela na Best in Show do Opole, ale to už bylo pozdě …… tak snad někdy příště.
Mé velké "Dík" patří kamarádce Marcele Podrazilové, která mi celou výstavu v Opoli byla velkou oporou a Ditě Navrátilové, která mi pomáhala s přípravou mých psů na výstavu v Praze. Moc moc díky, bez vás bych to vše nezvládla.

aktualizace 30.4.2007

28.4.2007 MVP OPOLE 2007 - obrovský úspěch našich dvou fen, které jsou dcerami báječné matky Ch. Romantiky Bakarat.

CH. La Perla Bakarat obhájila vítězství z loňského roku 2006 a získala V1, CWC, CACIB, NSwR, BOB, BOG a splnila tak podmínky pro udělení titulu INTERŠAMPION!!!!!!!!!!!!!!

Její mladší sestra Cordoba Bakarat si odnesla jako nejmladší z mezitřídy, ve svých 15ti měsících V1, CWC v konkurenci 22 fen!!!!!!!!!!!!!! Začala tím šampionát Polska.

Reportáž z této výstavy najdete výše.

aktualizace 27.4.2007

22.4.2007 – se konala NV v Lublinu v Polsku, přihlášeno bylo 81 jorkšírských teriérů a posuzovala p. Magdalena Kozlowska.
Této výstavy se zúčastnil náš
Christian Dior Bakarat, který si odnesl ve svých 15 měsících z mezitřídy ocenění V1, CWC a začal tím šampionát Polska. Vystavovala Veronika Bystrianská. Moc děkujeme za předvedení a držíme palce na dalších výstavách.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.-15.4.2007 byl zatím náš nejúspěšnější víkend.
V sobotu jsme se vydaly s Janou Dytrychovou na MVP do Rakouska, která se konala ve Wieselburgu. Posuzovala rakouská rozhodčí paní Heidi Kirschbichler. CH. Oceanic Bakarat získal V1, CACA, R. CACIB, CH. La Perla Bakarat - V2, R. CAC a Missisipi Bakarat byla výborná 4. Moc děkuji kamarádkám Ditě a Janě za pomoc při přípravě psů na výstavu.

V sobotu 14.4.2007 se konala také NV v Ostravě, kde se náš Christian Dior Bakarat v mezitřídě umístil jako výborný 3. Děkuji Veronice Bystrianské za pěknou prezentaci.

A další potěšující zpráva nám dorazila od p. Matíkové, která na speciální výstavě v Erfurtu v Německu získala s Maryon Nové Kasio V1, CAC VDH a Kft. Moc vám oběma gratulujeme.

15.4. v neděli se konala NV Papa v Maďarsku. Náš Christian Dior Bakarat, kterého prezentovaly Veronika a Alena Bystrianských získal V1, CAC ! Moc a moc díky oběma, máme velkou radost.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 6.4.2007 NABÍZÍME KE KRYTÍ našeho nového chovného psa - Christian Diora Bakarat - zatím oceněn 2x V1, CAC, CWC. Christian je synem velmi pěkného otce ICH. Hunderwood Revolution Mana a překrásné matky CH. Romantiky Bakarat, která doposud předvedla skvělé potomstvo: CH. La Perla Bakarat, ICH. Lady Punk Bakarat, CH. La Rosa Bakarat, JCH. Blue Romantic Bakarat, Klubový JCH. Blue Commander Bakarat a Vítězku Katowic 2007, BOB J - Cordoba Bakarat, která je sestrou Christian Diora.

aktualizace 20.4.2007

24.-25.3.2007 jsme s kamarádkou Ditou Navrátilovou strávily víkend v Praze. V sobotu 24.3. jsme se zúčastnily bonitace, kterou pořádal ČMKCHYT. Bonitovala jsem Cordobu Bakarat, Missisipi Bakarat a Mrówku ze Zgierza. Dita bonitovala svou Tanju Anezob. Všechny čtyři fenky jsou tedy již mezi chovnými.

Po bonitaci jsme odjely do hotelu Svornost, kde jsme přenocovaly. V neděli se zde konala Klubová výstava, kterou pořádal YT klub chovatelů a jeho přátel. Posuzovala p. Božena Ovesná. Výstava pro mne byla trochu zklamáním, ale bohužel co rozhodčí, to jiný názor. Jen mě trochu mrzí, že naši jorci vyhrávají v cizích zemích, a doma se nám tak nedaří. Jako by pro nás naše zem byla zakletá! Ve třídě šampionů se představil CH. PL a JCH. Lux. Oceanic Bakarat a obdržel známku V2, Vítězka mladých z Katowic 2007 - Cordoba Bakarat byla oceněna jako V4 a Missisipi Bakarat také V4.
Oceanic Bakarat Cordoba Bakarat Missisipi Bakarat

Moc bych chtěla poblahopřát p. Matíkové a Maryon Nové Kasio, která obdržela velmi pěkné hodnocení v mezitřídě - V2, R. CAC ...
Maryon Nové Kasio Maryon Nové Kasio
... a samozřejmě Ditě Navrátilové a dceři našeho Talizmana Bakarat - Happi od Pekelské brány, která vybojovala ve třídě otevřené V2, R. CAC. Moc dík za pěknou prezentaci našeho chovu.
Happi od Pekelské brány

aktualizace 20.3.2007

Přišla nám další milá zpráva od p. Matíkové a její fenky Maryon Nové Kasio, která se v sobotu 17.3.2007 stala chovnou a v neděli 18.3.2007 vyhrála na Speciální výstavě teriérů v německém Chemnitzu třídu otevřenou a získala titul V1, CAC, Dt. Ch. VDH. Posuzoval p. R. Jacobs. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci!

aktualizace 18.3.2007

16.3.2007 Naší první výstavou v letošní sezóně byla MVP v Katowicích v Polsku. Posuzovala p. Malgorzata Zakrzewska a bylo přihlášeno 105 jorkšírských teriérů.
Ve třídě mladých psů byl náš Christian Dior Bakarat vybrán do skupiny pěti nejlepších psů, umístil se jako Výborný, ale do pořadí již nezasáhl.
Christian Dior Bakarat Christian Dior Bakarat
Cordoba Bakarat Cordoba BakaratVe třídě mladých fen jsem vystavovala jeho sestru Cordobu Bakarat. Do této třídy nastoupilo 25 fen. Po statickém posouzení nás rozhodčí vybrala do první desítky a začalo se chodit o pořadí. Postoupily jsme do první čtyřky nejlepších a to už mi tak bušilo srdce napětím, jak se rozhodčí rozhodne, a doufala jsem že…….., a konečné rozhodnutí pro naší Cordobu - Výborná 1, Zw. Mlodziezy (CAJC) a to nejlepší přišlo až na konec výstavy, kdy se naše nadějná Cordoba stala NEJLEPŠÍM MLADÝM JEDINCEM PLEMENE!!!!
Cordoba Bakarat Cordoba v porovnání o nejlepšího mladého jedince plemene.
Mám moc velkou radost a doufám, že Cordoba půjde i nadále ve šlépějích své starší sestry, mé tolik oblíbené Ch. La Perly Bakarat. Nesmím zapomenout na Missisipi Bakarat, která se z 29 fen v mezitřídě probojovala mezi nejlepších osm fen, ale do pořadí nezasáhla.
Missisipi Bakarat
Ve třídě otevřené vystavovala kamarádka Dita Navrátilová dceru našeho Talizmana, Happi od Pekelské brány, která se umístila ze 14 fen jako Výborná 4.
Happi od Pekelské brány
Chtěla bych moc poděkovat mé kamarádce Ditě Navrátilové a Marcele Podrazilové za pomoc při přípravě psů, byly jste mi velkou oporou a doufám, že na další výstavy opět vyrazíme společně.

aktualizace 13.3.2007

Na stránku s nabídkou štěňat jsme přidali nové foto otce vrhu P (matka CH. La Perla Bakarat) - ICH. MCH. Parkside's Best Choice.
ICH. MCH. Parkside's Best Choice

aktualizace 7.3.2007

Nafotili jsme štěňátka z vrhu Q ... podívat se na ně můžete ZDE.

aktualizace 5.3.2007

3.3.2007 nám paní Kopecká přivezla ukázat pejska Nikiho Raye Nové Kasio, tak jsme nafotili pár fotek a přidali jsme je na stránku s našimi odchovy. Moc děkujeme a doufáme, že se co nejvíc našich odchovů dostane k takovým lidem.

*** Dále jsme přidali stránku s potomky našeho Talizmana Bakarat. ***

aktualizace 1.3.2007

Doplnili jsme fotky štěňátek z vrhu P ...

aktualizace 26.2.2007

24.2.2007 se konala speciální výstava jorkšírských teriérů v německém Glauchau. Posuzovala rozhodčí z Izraele p. Agnes Ganami Kertes. Děkujeme za milou zprávu od p. Matíkové, majitelky fenky Maryon Nové Kasio, která obdržela ve třídě mladých ocenění V1, CAJC, Jugendsiegerin. Moc jim oběma gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci!

aktualizace 7.2.2007

Na stránce Štěňata najdete informace o našich dvou aktuálních vrzích ...

aktualizace 14.1.2007

12.1.2007 se konala NV v Olomouci, milou zprávu z této výstavy nám zaslala začínajcí vystavovatelka p. Matíková, majitelka fenky Maryon Nové Kasio, která obdržela ze 13 fen ve třídě mladých známku VÝBORNÁ 4. Moc gratulujeme.

aktualizace 9.1.2007

Náš nový přírůstek, fenka Gain The Day Bohemia Platina, se představuje na své stránce ...

aktualizace 6.1.2007

Dne 1.1.2007 jsme obdrželi od rodiny Koziar z Německa krásnou fotečku našeho Noppiho Nové Kasio s jejich teprve měsíční holčičkou Sarah. Děkujeme a moc gratulujeme k narození krásné holčičky a přejeme hlavně hodně zdraví a ať vám oba dělají i nadále jen samou radost !

aktualizace 3.1.2007

Na stránky Ch. Oceanica Bakarat, JCh. Talismana Bakarat a Mrówki ze Zgierza jsme doplnili aktuální fotografie.


Zprávy z let 2006 a 2005 ZDE.