aktualizace 18.11.2008

13.12.2008 Republikanska výstava v Minsku, Bělorusko. Náš CH. Valentino vom Woogthal vyhrál na výstavě v Bělorusku a získal nový, v pořadí již čtvrtý šampionát - ŠAMPIONÁT BĚLORUSKA!!! Vystavovala Angelika Gorbachewska.
Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal

29.11.2008 Národní výstava Kaliningrad, Rusko. O tomto víkenku si náš Valentino připsal do své sbírky šampionátů ještě ŠAMPIONÁT RUSKA!!! Moc děkujeme kamarádce Angelice za předvedení a skvělou péči co Valentinovi věnuje.
Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal

 

aktualizace 10.12.2008

15.11.2008 Mezinárodní výstava Praha
Tuto sobotu jsme se v kompletní sestavě - Dita, Lenka a já vydaly vystavovat na Mezinárodní výstavu do Prahy, která je zároveň poslední výstavou letošní sezóny v ČR. Přijela se za námi podívat také naše kamarádka Marcela Zárubová, majitelka krásné Pepsi Colly Nové Kasio. Přihlášených jedinců bylo 56 a posuzoval pan Jakub Tvrdík.

Na tuto výstavu jsem přihlásila mé dva svěřence - Ch. Valentina vom Woogthal a Pepsi Collu Nové Kasio. A jak jsme uspěli?

Jako první nastupoval v konkurenci 6ti šampionů psů náš Valentino a odnesl si ocenění V2, R. CAC a krásný posudek.
Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal

V mezitřídě fen jsem vystavovala Pepsi Collu, která také získala ocenění V2, R. CAC. Musím podotknout, že je to již potřetí její druhé místo a tak doufám, že příští sezóna nám dopřeje i nějaká ta místa první. Nejenže je Pepsi Colla nejvíce podobná své mamince La Perle, ale také jde v jejích výstavních šlépějích. Vždyť Perla na začátku výstavní kariéry byla 5x V2 a dnes je z ní Interšampionka, Šampionka atd. Tak držte pěsti, ať se to krásné Pepsi Colle podaří také.
Pepsi Colla Nové Kasio Pepsi Colla Nové Kasio Pepsi Colla Nové Kasio Pepsi Colla Nové Kasio
Pepsi Colla Nové Kasio Pepsi Colla Nové Kasio

Na tuto výstavu se jel podívat také náš nový nadějný psík Avanti Bakarat. Poprvé si zkusil chůzi na kruhu a musím říct, že se mu to moooooc líbilo. Už se netrpělivě těšíme, až vyrazíme do výstavní sezóny 2009 a přejeme mu, aby jeho výstavní kariéru provázely jen samá krásná umístění!
Avanti Bakarat Avanti Bakarat Avanti Bakarat

A na závěr ještě mé poděkování, které patří Marcele Zárubové za krásné fotky, Ditě a Lence za pomoc při úpravě našich jorků a také panu rozhodčímu Tvrdíkovi za korektní posuzování a velmi pěkný přístup k vystavovaným jedincům!

8. - 9.11.2008 - Naší další výstavou byla prestižní Mezinárodní výstava v Poznani v Polsku. Na tuto výstavu mě doprovázela kamarádka Dita Navrátilová a naše nová známá Angelika Gorbachewska z Ruska. Na této výstavě bylo možné získat titul Vítěz Polska 2008 a také Šampionát Polska u jedince ze zahraničí, který už má šampionát jiné země.

Přihlášených jedinců bylo 96 a posuzovala paní Dorota Witkowska z Polska. Jako první nastupoval do mezitřídy psů JCH. Domingo Bakarat, který se překrásně předváděl v pohybu a za velkého povzbuzování diváků si odnesl ocenění V1, CWC a v porovnání si ještě vybojoval R. CACIB. Tím ho od polského šampionátu dělí už jen jedno CWC, na které si bude muset počkat do příštího roku. Je to až obdivuhodné, kolik vítězství si letos tento teprve 19 měsíční psík dokázal vybojovat. Pro mne je to malý psík s velkým srdcem!
Domingo Bakarat Domingo Bakarat Domingo Bakarat

V mezitřídě fen se výborně prezentovala překrásná fenka z našeho chovu Pepsi Colla Nové Kasio, která v konkurenci 16ti fen získala ocenění Výborná 2.

Její sestru a naši CH. Prima Donnu jsem přihlásila do třídy šampionů. K naší radosti tuto třídu vyhrála a získala titul V1, CWC a tím získala ŠAMPIONÁT POLSKA!!!!! Ve svých 22 měsících má již šampionát dvou zemí. Máme obrovskou radost, že dcerky naší tolik oblíbené La Perly mají takové úspěchy na výstavách.
Prima Donna Nové Kasio

Po výstavě jsme se rozloučily s Angelikou, která měla před sebou ještě dlouhou cestu do Kaliningradu. A protože od domova nás dělilo ještě šest hodin jízdy autem, tak jsme raději přespaly v Poznani a domů jsme se vrátily až druhý den v odpoledních hodinách.

 

aktualizace 24.11.2008

11. - 12.10.2008 - o tomto víkendu jsme se společně s mým manželem vydali na Národní výstavu, která se konala v Legionově v Polsku. Protože Legionowo je kousek od Varšavy, spojili jsme tuto výstavu s výletem k naší známé Anně Zwolinské a také k manželům Bralczykovým.

Vyjížděli jsme v sobotu okolo poledního a k večeru jsme dorazili do Varšavy, kde na nás čekala Agnieszka a Maciej Bralczykovi, se kterými jsme strávili velmi příjemný večer ve stylové restauraci. V pozdních hodinách jsme se odebrali na hotel a ráno okolo sedmé jsme vyrazili na výstavu do Legionowa. Přihlášených jorků bylo 55 a posuzovala paní Božena Kowalska-Malitka.

V mezitřídě jsem vystavovala JCH. Dominga Bakarat, který získal ocenění V1, CWC a v porovnání ještě titul NDPwR.
Domingo Bakarat Domingo Bakarat Domingo Bakarat

Poprvé s námi také cestovala fenka z našeho chovu Pepsi Colla Nové Kasio (maj. Marcela Zárubová), která z 11ti fen v mezitřídě získala ocenění Výborná 2.
Pepsi Colla Nové Kasio

Její sestra CH. Prima Donna Nové Kasio vyhrála třídu šampionů a získala ocenění V1, CWC a v porovnání ještě titul NDSwR. Na závěr posuzování o titul BOB se musel zapojit do vystavování i můj manžel, který předváděl Dominga Bakarat a spolu si odnesli titul BOS. Já jsem předváděla Prima Donnu, která působila dodělanějším dojmem a tak se stala absolutním vítězem plemene a získala titul BOB !!!
Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio

To nejkrásnější přišlo až na konec, když jsme nastupovali mezi početnou skupinu terierů, kterou posuzoval rozhodčí z Izraele pan Avi Marshak. Nejdříve jsme postoupili do užšího výběru čtyř nejlepších terierů a když jsme nakonec zůstali už jen dva zástupci, tak mi srdce bušilo jako o závod a konečné rozhodnutí pro teprve 22 měsíční Prima Donnu Nové Kasio 1. místo - BEST OF GROUP!!!!!!!!! Absolutní vítěz skupiny terierů!!!! Poprvé se mohla Prima Donna postavit do řady mezi nejlepších 10 jedinců celé výstavy. To je překrásný pocit a těší to o to víc, že je to fenka z našeho chovu.
Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio

Odjížděli jsme šťastni, plní překrásných dojmů a zamířili k naší známé Anně Zwolinské, která na nás už čekala ve svém psím salonu. Po příjemném posezení se vydáváme k domovu a je nás o jednoho víc ... Ano odvážíme si překrásného nového pejska jménem AVANTI BAKARAT. Avanti je synem francouzského psa Back a Winner du Gue De'L Adour a vnukem světového vítěze Whirwinds High Hopes. Jeho matkou je CH. La Paloma Bakarat, matka dvou velmi úspěšných psů ICH. Everesta Bakarat a CH. Edisona Bakarat. V ranních hodinách jsme se všichni šťastně vrátili domů, utahaní ale šťastní z velkého vítězství a hlavně z nového nadějného pejska.
Avanti Bakarat Avanti Bakarat Avanti Bakarat

 

aktualizace 20.11.2008

3.-5.10.2008 se konala Evropská výstava v Budapešti, v nedalekém Maďarsku, kde náš tým samozřejmě nesměl chybět. Odjížděly jsme 2.10.2008 v odpoledních hodinách ve složení Lenka Zemková, Dita Navrátilová, má maličkost a naši čtyři jorci. Naše cesta vedla do Komárna na Slovensko, kde jsme si rezervovaly pokoj v hotelu Bowgarden, který byl 5 minut jízdy autem od maďarských hranic. Celou cestu do Komárna nás provázel déšť a mlha a tak jsme na hotel dorazily až okolo 23. hodiny. Musím podotknout, že to byl nejkrásnější hotel, ve kterém jsme doposud spaly. Překrásné prostředí, prostorné pokoje s krásnou koupelnou a velmi příjemná obsluha.
náš hotel náš hotel náš hotel náš hotel
náš hotel náš hotel na pokoji na pokoji

Ubytování probíhalo ve spěchu, protože nám ještě zbývalo vykoupat Domina a také jsme si chtěly odpočinout před náročným dnem. Bohužel spát jsme šly v 1 hodinu a v 5 hodin nás už budil budík a tak jsme rychle vyvenčily naše psy a vydaly se na výstavu do Budapešti. Když jsme se v sedm hodin ráno ocitly na kraji Budapešti a já jsem viděla ten provoz, zastavila jsem u prvního hotelu a poprosila jednoho z taxikářů, aby nás dovedl na místo konání výstavy, kde jsme byly za 10 minut.

Areál výstaviště a kruhy byly čisté a prostorné, opravdu paráda. Jorkšírských teriérů se zúčastnilo 207 a posuzovali tito rozhodčí: dorost a mladé p. Petru Muntean (RO), třídy fen p. Kenneth Edh (S) a třídy psů p. Walter Jungblud (D).
výstaviště

Posuzovalo se ve třech kruzích a tak součastně nastupoval Domingo Bakarat, kterého vystavovala Dita a já jsem vystavovala ve fenách naši Prima Donnu Nové Kasio, která si z konkurence 13ti fen vybojovala krásné umístění VÝBORNÁ 3 !!!! Předváděla se s obrovskou chutí a posuďte sami, jak jí to slušelo.
Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio

Domingo Bakarat se probojoval z 25 psů mezi nejlepších 7 jedinců a odnesl si známku Výborná. Ve třídě šampionů jsme prezentovaly Ch. Valentina vom Woogthal a Ch. Cordobu Bakarat, kteří nastupovali také současně a tak mě musela zastoupit Dita, která vystavovala Valentina. Oba měli velkou konkurenci, přes 20 jedinců ve třídě a tak jsme velmi rádi, že oba obdrželi známku VÝBORNÁ.
Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal

Po výstavě jsme se odebraly na náš hotel a prožily krásný zbytek večera u dobrého jídla a pití, a také nás čekalo příjemné překvapení nočního pánského striptýzu ………….. V sobotu 4.10. jsme se vydaly plné dojmů k domovu. Na cestu nám svítilo sluníčko a tak nám cesta příjemně utíkala. Byla to opravdu krásná výstava, která byla zároveň příjemným výletem.

 

Valentino a Cordobaaktualizace 20.10.2008

28.9.2008 - Naší další výstavou byla Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích. Tuto výstavu posuzoval pan Leoš Jančík a přihlášených jorků bylo 26. Na tuto výstavu mě doprovázely mé kamarádky Lenka Zemková a Marcela Podrazilová. Přihlásila jsem své dva šampiony Ch. Cordobu Bakarat a Ch. Valentina vom Woogthal. A jak oba dopadli ………

Ch. Valentino vom Woogthal získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOS a Cordoba Bakarat si odnesla ocenění V1, CAC a tím splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION !!!
Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Cordoba Bakarat Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

OBROVSKÝ ÚSPĚCH NAŠEHO NOVÉHO JCH. DOMINGA BAKARAT, který se výborně prezentoval na třech výstavách v Polsku!!!

První výstavou byla 31.8.2008 MVP v Bialystoku, posuzoval pan Milivoje Uroševič ze Srbska. Domingo ve velké konkurenci obdržel ocenění V1, CAJC a v porovnání získal ještě titul NJwR. Je to již v pořadí třetí CAJC a tím splnil podmínky pro udělení titulu JUNIOR ŠAMPION POLSKA. Moc, moc děkujeme paní Anně Zwolinské (spolumajitelce Dominga) za skvělé předvedení!!!

Další výstavou byla 12.9.2008 PRESTIŽNÍ KLUBOVÁ VÝSTAVA JORKŠÍRSKÝCH TERIERŮ ve Waršavě, na které lze získat titul Klubový vítěz Polska daného roku. A tak tam náš Domingo nesměl chybět. Tuto výstavu posuzoval rozhodčí z Ameriky pan Peter Green. Přihlášených jedinců bylo 71. Domingo si z této výstavy odvezl ocenění V1, CAJC, KLUBOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH POLSKA 2008 a v porovnání získal ještě titul BOB !!! A ve finálových soutěžích získal II. BIS Junior a titul Vice BEST IN SHOW!!!!!!!!!

13.9.2008 se ještě zúčastnil NV ve Waršavě, kde posuzoval Zygmunt Jakubowski. A jak uspěl náš oblíbený Domino, jak mu u nás doma říkáme …….. opět si obhájil vítězství a odvezl si známku V1, CAJC, Nejlepší Junior v rase a v závěrečných soutěžích získal ještě III. BIS Junior !!!

Moc děkujeme Anně Zwolinské za předvedení Dominga a moc jí gratulujeme k získání titulu NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE Polska 2008 !!! Myslím, že si to opravdu plně zaslouží za odchov tolika krásných jorkšírských teriérů!
Domingo Bakarat Domingo Bakarat Domingo Bakarat

 

aktualizace 3.9.2008

12.7.2008 jsme se vydaly na Klubovou výstavu pořádanou Českomoravským klubem chovatelů yorkšírských terrierů, která se konala v Želivu u Pelhřimova. Tato výstava pro nás byla první výstavou v ČR. Posuzovala paní Catherine Lebret z Francie a jorkšírských terierů se sešel opravdu úctyhodný počet (91 jedinců), takže konkurence byla opravdu obrovská. Vystavovali zde také zahraniční chovatelé z Ruska, Polska, Slovenska, Švýcarska, Maďarska, Francie a Německa. Výstava byla v pěkném prostředí kulturního domu, velmi pěkně organizovaná a se spoustou věcných cen a překrásných pohárů.

A jak dopadli naši vystavovaní jorci ...

Jako první nastupoval do třídy mladých náš Domingo Bakarat, ze 7 jedinců si svým překrásným předvedením odnesl ocenění V1, CAJC!!!
Domingo Bakarat Domingo Bakarat

Ve třídě otevřené, v konkurenci 10 jedinců, opět obhájil vítězství náš svěřenec Ch. Valentino vom Woogthal a získal V1, CAC a tím začal šampionát ČR. Vítězství nás těší o to více, protože se s námi na tuto výstavu jela podívat a fandit i jeho majitelka Lenka Zemková a jsem ráda, že jsme ji s Valentinem nezklamali !!!
Valentino vom Woogthal

Největší radost mně ale udělala naše 18ti měsíční Prima Donna Nové Kasio, která nastupovala do mezitřídy fen mezi 11 silných konkurentek a dokázala si svými temperamentními chody a skvělým předvedením vybojovat ocenění nejvyšší a to V1, CAC a začít tím Šampiona ČR.
Prima Donna Nové Kasio - V1, CAJC Prima Donna Nové Kasio

Byla to opravdu krásná výstava plná dojmů, doplněná setkáním se známými chovateli a trojnásobným vítězstvím našich krásných jorků. Jsem na své psy opravdu hrdá, protože v letošní sezóně se jim opravdu daří skvěle. Při této výstavě se konala také bonitace, kde se zařadily do chovu tři krásné dcery naší ICH. La Perly Bakarat - Prima Donna Nové Kasio, Perla Phantasie Nové Kasio, Palomína Nové Kasio a také náš mladý Domingo Bakarat.
Prima Donna Nové Kasio Perla Phantazie Nové Kasio Palomína Nové Kasio

3.8.2008 jsme vystavovaly na NV v Legnici v Polsku, kam mě doprovázela moje mamka a tři naši jorci. Přihlášeno bylo 30 jorkšírských teriérů a posuzoval pan Stanislav Bucko ze Slovenska. Poprvé jsem prezentovala v dorostu psů 6ti měsíčního Talismana Nové Kasio, který je synem Ch. Valentina vom Woogthal a Gain the Day Bohemia Platina. Malý Talisman se předváděl jako hotový profesionál a z konkurence tří dorostenců získal ocenění VN1 a titul Best Puppy.
Talisman Nové Kasio

V mezitřídě psů jsem prezentovala Dominga Bakarat, který získal ocenění V1, CWC a tím začal šampionát Polska a v mezitřídě fen získala naše Prima Donna Nové Kasio známku Výborná 2 v konkurenci 5ti fen.

9. - 10.8.2008 se konala dvoudenní výstava v Montenegru, kam cestoval náš Ch. Valentino vom Woogthal s Veronikou a Alenou Bystrianskou. V sobotu v Nikšiči posuzoval pan Milivoje Uroševič (SRB), od kterého si Valentino přivezl ocenění V1, CAC, R. CACIB a v neděli v Danilovgradu získal od Miljka Bulajice (MNE) ocenění V1, CAC a tím splnil podmínky pro udělení nového titulu - ŠAMPION MONTENEGRA!!! Moc děkuji Veronice a Aleně za skvělé předvedení a prezentaci našeho Valdíka. Holky, patří vám můj velký obdiv a ještě větší DÍKY !!!
Valentino vom Woogthal s Veronikou Bystrianskou Valentino vom Woogthal s Veronikou Bystrianskou

Prima Donna Nové Kasio 23. - 24.8.2008 - O tomto víkendu se vydala naše Prima Donna Nové Kasio na dlouhou cestu do vzdáleného Srbska s naší kamarádkou a výbornou handlerkou Veronikou Bystrianskou. A jak si holky vedly …………… prostě opravdu skvěle, posuďte sami. V sobotu na Mezinárodní výstavě v Užici získala naše Prima Donna Nové Kasio ocenění V1, CAC z mezitřídy a v porovnání porazila soupeřku ze třídy otevřené a také vítěznou fenu ze třídy šampionů a získala svůj první CACIB a zároveň titul BOS. A to ve stáři 19ti měsíců!!! Posuzoval rozhodčí pan Milan Došen. V neděli na Národní výstavě v Arilje posuzoval pan Nešič Gorica a naše Prima Donna získala ocenění V1, CAC a tím splnila podmínky pro udělení titulu ŠAMPIONA SRBSKA!!!!!!!!!! Moc děkuji Veronice za její pomoc, skvělou profesionální práci v úpravě, předvedení a dokončení šampionátu pro naší Prima Donnu. Veroniko, velmi si toho vážím a určitě by ti ráda poděkovala za skvělou péči i naše nová šampionka Prima Donna Nové Kasio. Tak ti prostřednictvím těchto řádek děkujeme obě dvě!

 

aktualizace 11.7.2008

8.6.2008 se konala Národní výstava ve Walbrzychu v Polsku, kam jsme se opět vydaly s kamarádkou Ditou. Tuto výstavu máme kousek od našeho domova a tak jsme přihlásily celkem šest našich výstavních jorků. Příprava nám zabrala celý sobotní den a tak jsme tiše doufaly, že se naši psi budou líbit. Této výstavy se zúčastnilo 25 jorkšírských teriérů, posuzovala paní Malgorzata Lula z Polska. A jak jsme byli úspěšní …

Jako první nastupoval do třídy mladýchpsů Domingo Bakarat, který si odnesl ocenění Výborný 1, CAJC, Best Junior a v závěrečných odpoledních soutěžích se umístil jako II. BIS Junior.
Domingo Bakarat Domingo Bakarat - II. BIS Junior Domingo Bakarat - II. BIS Junior Domingo Bakarat - II. BIS Junior

Ve třídě otevřené psů získal náš svěřenec CH. Valentino vom Woogthal známku Výborný 1, CWC a v porovnání ještě vybojoval NDPwR.

Naše psí holky si vedly také opravdu skvěle, no posuďte sami ...

Naše 17ti měsíční fenka Prima Donna Nové Kasio vyhrála mezitřídu s oceněním Výborná 1, CWC a tím začala šampionát Polska.
Prima Donna Nové Kasio - V1, CAJC Prima Donna Nové Kasio - V1, CAJC

Největší radost mám ale z umístění naší Cordoby Bakarat, která vyhrála třídu otevřenou a získala V1, CWC a tím ukončila šampionát Polska!!!!!!
Cordoba Bakarat - CWC - dokončen šampionát Polska

Třídu šampionů vyhrála opět naše ICH. La Perla Bakarat - získala V1, CWC a do porovnání o nejlepší fenu rasy tak nastupovaly tři naše feny: vítězka mezitřídy Prima Donna Nové Kasio, vítězka otevřené a nová šampionka Cordoba Bakarat a naše kráska La Perla, která samozřejmě působila nejdodělanějším dojmem a tak si odnesla NDSwR.

Ve finále o BOB se Perla postavila proti Valentinovi. Rozhodnutí paní rozhodčí se opět přiklonilo na stranu Perly, která si odensla do své sbírky další titul BOB.
ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat

Domingo - CAJC, Best JUNIOR , II. BIS Junior. Valentino - CWC, NDPwR, BOS a Perla BOBMám obrovskou radost, že naši psi obstáli opět u rozhodčí která nás ještě nikdy neposuzovala a zisk 1x CAJC, BEST JUNIOR, II. BIS JUNIOR, 4x CWC, 2x NDPwR, BOB na jedné výstavě, myslím, opět potvrzuje kvality našich miláčků. Nesmím také zapomenout na umístění fenky z našeho chovu Santa Fe Nové Kasio, která ve třídě dorostu fen obdržela známku VN2. Její majitelce Ditě Navrátilové moc gratulujeme.

aktualizace 8.7.2008

ICH. La Perla Bakarat - CWC, BOB, BOG, BIS31.5. - 1.6.2008 - OBROVSKÝ ÚSPĚCH NAŠÍ INTERŠAMPIONKY LA PERLY BAKARAT, která si o tomto víkendu přivezla domů titul nejvyšší - BEST IN SHOW - z Mezinárodní výstavy, která se konala v Leszně v Polsku. Celkový počet přihlášených psů byl 2158.

Jorkšírské teriéry posuzoval pan Walter Jungblut z Německa, který by měl letos posuzovat třídy psů na EV v Budapešti a tak jsem byla opravdu moc zvědavá jak se mu naši psi budou líbit. Této výstavy se zúčastnilo 92 jorkšírských teriérů a jak vše probíhalo ……

MVP Leszno 2008Hned po příjezdu na výstaviště nám bylo jasné, že nás čeká dosti teplé počasí a tak jsme hned zamířily ke kruhu, kde se měli posuzovat jorci. Postavily jsme stan, nanosily do něho všechny věci a začala příprava našich psů. Posuzovat se mělo od 10 hod a asi za deset minut deset nám pořadatelé sdělili, že se jorci budou posuzovat na opačné straně areálu a tak nám nezbylo nic jiného než přemístit všechny naše věci včetně stanu a našich pěti psů. No to teda bylo, ještě teď se divím, že jsem se shledala se všemi věcmi, co jsem měla na této výstavě. Za velkou pomoc vděčím kamarádce Ditě, bez které bych si v této situaci vůbec nevěděla rady. Zpocení až víte kde jsme konečně dorazily na místo, kde se už začínalo posuzovat.

Jako první šel na řadu náš Domingo Bakarat, který si ze třídy mladých psů z 10 jedinců vybojoval ocenění Výborný 2.
Domingo Bakarat Domingo Bakarat

Ve třídě otevřené psů z konkurence 20 jedinců si náš čerstvý šampion Valentino vom Woogthal odnesl ocenění Výborný 4.

Z mezitřídy a otevřené třídy fen si naše holky Prima Donna Nové Kasio a Cordoba Bakarat odnesly ocenění Výborná. A to nejlepší přišlo opravdu na konec, kdy naše kráska Perla opět vyhrála třídu šampionů, získala CWC a v porovnání ještě CACIB a aby toho nebylo málo, tak ve finále poráží ještě nejlepšího psa a odnáší si titul BOB. Jenže to jsem ještě netušila co nás čeká dál ……….
ICH. La Perla Bakarat - CACIB ICH. La Perla Bakarat - CACIB ICH. La Perla Bakarat - CACIB

Zatímco mi kamarádka Dita pomáhá balíčkovat mé zbylé čtyři svěřence, já připravuji Perlu na odpolední finále III. skupiny FCI, tedy teriérů, kterou posuzoval pan Lars Adeheimer ze Švýcarska. Za velkého odpoledního vedra nastupujeme do hlavního kruhu, kde nás čekal souboj o nejlepšího teriéra. Perla se opravdu předváděla s velkou chutí, jako by cítila, že vítězsví je na dosah. A tak se opravdu i stalo, nejdříve nás rozhodčí vybral do nejlepší čtyřky a pak už jsem jen z mikrofonu slyšela Jorkšírský teriér - BOG. Radost byla obrovská, ale v té chvíli mi bylo jasné, že domů dorazíme o den později, protože tentokrát jsem si nechtěla nechat ujít BEST IN SHOW, o které jsem přišla v loni v Opoli, kde Perla vyhrála také skupinu, tedy BOG a když na to vzpomenu, dodnes mě to mrzí ……. A tak jsme zůstaly.

V areálu jsme spaly v krásném hotelu, večer jsme odpočívaly na venkovní terase a popíjely příjemně vychlazené míchané nápoje. Ráno na nás čekala snídaně v podobě švédských stolů ….. no prostě pohádka a to vše nám hradili pořadatelé výstavy, takže vše bylo zadarmo. Celé dopoledne jsme měly na prohlédnutí stánků a nakoupení různých maličkostí. Po obědě jsme se pomalu přesunuly k hlavnímu kruhu, kde v odpoledních hodinách probíhalo finále nedělních skupin FCI a já jsem pomalu chystala naší Perlu na největší finále tedy Best in show.
volný čas našich psů volný čas našich psů

Okolo 16 hod nastupujeme s deseti nejlepšími do závěru dvoudenní mezinárodní výstavy psů. Nejlepšího psa výstavy vybírá rozhodčí z Rakouska pan Karl Reisinger, který nás nechává chodit nejdříve společně, pak každého po jednom, pak nás zastaví a vybírá od třetího místa. Jako třetí je vybrán králičí jezevčík dlouhosrstý, druhé místo si odnáší bílý královský pudl. Nás pomalu míjí a pak se pomalu otáčí a ukazuje prstem na naši Perlu a z mikrofonu se ozývá: "... a nejlepším psem výstavy Leszno 2008 se stává JORK". Přes slzy radosti ani nevidím, je to ten nejkrásnější pocit, držet na rukách nejkrásnějšího jedince z 2158 psů celé výstavy!!! A pak přibíhají nedočkaví fotografové, reportéři a dokonce televize Leszno, všichni na mě chrlí spoustu otázek odkud pochází ta psí královna, z jaké chovatelské stanice a z jaké jste země atd. Všechny mé pocity se nedají ani popsat …………
ICH. La Perla Bakarat - čekání na BIS ICH. La Perla Bakarat - čekání na BIS soutěž BIS soutěž BIS soutěž BIS - posouzení v pohybu
ICH. La Perla Bakarat - BIS ICH. La Perla Bakarat - BIS ICH. La Perla Bakarat - BIS ICH. La Perla Bakarat - v zajetí médií ICH. La Perla Bakarat - rozhovor pro TV Leszno
ICH. La Perla Bakarat - v zajetí médií ICH. La Perla Bakarat s trofejemi ICH. La Perla Bakarat s trofejemi

Na závěr mé reportáže bych chtěla moc poděkovat všem rozhodčím, kteří nás posuzovali, kamarádce Ditě Navrátilové, která je mi velkou oporou, mé rodině, bez které bych svůj koníček nemohla dělat, vám všem kteří jste nám poslali krásné gratulace a také oběma klubům jorkšírských teriérů, kteří nám gratulovali prostřednictvím svých internetových stránek. Moc si toho vážím!!!

aktualizace 6.6.2008

28.4.2008 jsme se s kamarádkou Ditou vydaly na MVP do polské Opole. Této výstavy se účastníme již třetím rokem. V roce 2006 vyhrála naše Perla BOB, v roce 2007 BOB a BOG a tak letos nesměla chybět. Přihlášeno bylo 90 jorkšírských teriérů a posuzoval pan Roberto Schill z Rumunska. Vystavovala jsem naše čtyři jorky, kteří se umístili takto:

Do třídy mladých psů jsem nastupovala s Domingem Bakarat, který se z 10 psů umístil jako Výborný 2.
Domingo Bakarat Domingo Bakarat

Také Valentino vom Woogthal si ze třídy otevřené psů odnesl ocenění Výborný 2 ze 17 jedinců.
Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal

A naše holky se také prezentovaly velmi pěkně. Ve třídě mladých se jako Výborná 4. umístila Prima Donna Nové Kasio z konkurence 22 fen.
Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio

A naše kráska La Perla Bakarat si ze třídy šampionů odnesla V1, CWC a ve finále získala CACIB, NDSwR, BOS.
ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat ICH. La Perla Bakarat

* * * * * * * * * * *

Jelení Hora - výběr do BIG18.5.2008 Další naší výstavou byla Národní výstava v Polsku v Jelení Hoře, kam se se mnou vydala kamarádka Lenka Zemková. Přihlášených jorků bylo 24 a posuzovala paní Elžbieta Chwalibog. Tato výstava se, jako většina polských výstav, konala venku a počasí nám opravdu nepřálo. Po celou dobu výstavy hustě pršelo, tak si dovedete představit, jak vypadali naši jorci po chození v mokré trávě a v dešti. Byla to teda opravdu síla …. Ale dobrá nálada nás neopustila po celou výstavu, kterou s námi sdíleli naši přátelé manželé Matíkovi, majitelé Ch. Maryon Nové Kasio. No a jak se naši psi líbili ………………

Třídu mladých psů vyhrál náš mladý Domingo Bakarat a získal V1, CAJC. Ve finále ještě porazil nejlepší mladou fenu, odnesl si titul Nejlepší junior (NJwR) a v závěrečných odpoledních soutěžích byl vybrán z III. FCI skupiny teriérů do finále jako druhý nejlepší teriér.

Do třídy otevřené psů si pro vítězství přijel náš Valentino vom Woogthal, získal V1, CWC a tím ukončil Šampionát Polska!!!!!!!!!!!

Ve fenách náš chov prezentovala teprve 15-ti měsíční Prima Donna Nové Kasio, která se ve třídě otevřené umístila jako Výborná 3. A nesmíme zapomenout na úspěch fenky z našeho chovu, šampionky Maryon Nové Kasio, která si ze třídy šampionů odnesla V1, CWC a tím začala Šampionát Polska, moc gratulujeme její majitelce a naší kamarádce Ivetě.
Valentino a Domingo Valentino a Domingo

aktualizace 22.5.2008

19.-20.4.2008 - O tomto víkendu se náš Valentino vom Woogthal vydal s naší známou profesionální handlerkou Veronikou Bystrianskou do Slovinska. Ve městě Celje se konaly dvě mezinárodní výstavy, na kterých se spolu skvěle prezentovali. V sobotu posuzovala rozhodčí z Finska paní Annukka Paloheimo a úspěch byl obrovský - Valentino získal V1, CAC, CACIB, BOB. V neděli posuzoval rozhodčí z Anglie, pan Michael Forte, který mu také udělil ocenění V1, CAC. Verčo děkujeme za skvělou prezentaci!!!
Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal

aktualizace 6.4.2008

28.3.2008 - po téměř dvouměsíčním odpočinku jsem se už netrpělivě těšila na naší další výstavu, kterou byla Mezinárodní výstava v Katovicích v Polsku. Na této výstavě bylo možné získat nominaci na největší a nejprestižnější výstavu světa, na CRUFT'S 2009. O půl čtvrté ráno jsme vyjížděly v tomto obsazení: má maličkost, kamarádky Dita Navrátilová, Lenka Zemková a naši výstavní jorci. Ve třídě mladých nás prezentovala 14-ti měsíční Prima Donna Nové Kasio, ve třídě otevřené psů Valentino vom Woogthal a přihlásila jsem také naši "královnu krásy" ICH. La Perlu Bakarat, které ve sbírce titulů ještě nominace na CRUFT'S chyběla. Po příjezdu na výstaviště jsme zjistily, že všechny třídy posuzuje rozhodčí z Puerto Rica, pan Roberto Velez-Pico. Původně byli nominováni dva rozhodčí, ale o to víc jsme byly zvědavé jak uspějeme. Konkurence byla obrovská, sešlo se tu 98 jorků, z toho spousta jedinců ze špičkových zahraničních chovatelských stanic …………………

Jako první jsem nastupovala do třídy otevřené psů s Valentinem vom Woogthal, který dostal výborný posudek, ve kterém mu rozhodčí vyzdvihoval překrásnou hlavu a výbornou hřbetní linii, kterou se on sám opravdu pyšnit může. Valentino byl vybrán do užšího výběru 6 jedinců a získal ocenění Výborný 4.
Valentino vom Woogthal Valentino vom Woogthal (vpravo)

Ve třídě mladých fen prezentovala naší chovatelskou stanici 14ti měsíční Prima Donna Nové Kasio, dcerka naší La Perly. V této třídě byla ze všech tříd největší konkurence - nastupovalo 21 fen. Po dlouhém chození se Prima Donna probojovala do skupiny 8 nejlepších a pak nás rozhodčí vybral do první čtyřky a konečné rozhodnutí pro Primušku - Výborná 2. Mám obrovskou radost a myslím že v psím srdíčku je pyšná i její maminka Perla.
Prima Donna Nové Kasio - užší výběr Prima Donna Nové Kasio
Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio Prima Donna Nové Kasio

No a to nejlepší přichází až na konec, tedy třída šampionů fen, kde opět potvrdila své kvality naše krásná Perla. V této třídě se sešly čtyři velmi pěkné šampionky. Po statickém posouzení a několika kolečkách v pohybu je rozhodnuto, rozhodčí mi podává ruku s konstatováním, že fena je excelentní. Ocenění pro Perlu - Výborná 1, CWC.
ICH. La Perla Bakarat - CWC ICH. La Perla Bakarat v pohybu ICH. La Perla Bakarat v pohybu ICH. La Perla Bakarat v pohybu

Nemusím psát, že při takové pochvale máte srdce až v krku a pocity jsou nepopsatelné! Pak přichází porovnání o CACIB, a opět se dáváme do pohybu, a po chvilce je rozhodnuto - Perla si do své sbírky připisuje další CACIB s nominací na CRUFT'S, NSwR a následuje finále o titul BOB. Atmosféra kterou navodil rozhodčí a diváci stojící okolo kruhu je nepopsatelná. Rozhodčí a většina diváků tleská a tleská ….. po chvilce rozhodčí ukazuje na naši Perlu a staví cedulku s nápisem BOB doprostřed kruhu, kam se už řítí nedočkaví fotografové ……………. A tak si Perla odnáší další titul BOB - nejlepší jedinec plemene!!!!!
ICH. La Perla Bakarat - CACIB ICH. La Perla Bakarat - CACIB ICH. La Perla Bakarat - CACIB
ICH. La Perla Bakarat - BOB ICH. La Perla Bakarat - BOB

Po skončení posuzování se přesouváme na hlavní podium, kde nás čeká těžký boj ve skupině teriérů, posuzuje rozhodčí z Velké Británie, pan Irving Ronnie. Důkladně kontroluje zuby, strukturu srsti a hlavně pohyb. Z velké skupiny všech teriérů vybírá naši Perlu mezi 6 nejlepších a nakonec si odnášíme III. BOG ze skupiny s nezapomenutelnými slovy rozhodčího "fena je excelentní".
ICH. La Perla Bakarat - III. BOG

Jsem na své psy hrdá, protože obstát v takové konkurenci a u takových rozhodčích je pro mě tou nejkrásnější odměnou za tu každodenní práci, kterou věnuji svému tolik oblíbenému koníčku. Nesmím také zapomenout poděkovat všem, kteří nám tolik fandili, těm kteří nám napsali krásné maily plné gratulací a mým kamarádkám Ditě a Lence, bez kterých si to vůbec nedovedu představit! Vám všem patří mé díky.

aktualizace 12.3.2008

Moc děkujeme naší kamarádce Ivetě Matíkové za zaslání pěkných fotografií CH. Maryon Nové Kasio, která je v očekávání svých prvních štěńátek. Držíme palce, aby vše dobře dopadlo.
Maryon Nové Kasio Maryon Nové Kasio

aktualizace 7.2.2008

Valentino vom WoogthalNovou výstavní sezónu jsme zahájili 25.1.2008 účastí na Národní výstavě v polském Glogově. Na této výstavě posuzoval německý rozhodčí pan Peter Wurgatsch, tedy opět rozhodčí, který naše psy ještě nikdy neposuzoval. Přihlášených jedinců bylo 48. Tato výstava byla opět výstavou pro našeho svěřence a již trojnásobného vítěze Valentina vom Woogthal, který nastupoval do třídy otevřené psů mezi konkurenci 7 jedinců. Po statickém posouzení jsme byli vybráni mezi čtyři nejlepší a po posouzení v pohybu si Valentíno opět vybojoval známku Výborný 1, CWC. Byla jsem velmi potěšena slovy pana rozhodčího, který se mě po statickém posouzení ptal, odkud pochází tak pěkný pejsek. Musím podotknout, že na této výstavě se Valentíno předváděl jako úplný profesionál. Je vidět, že si u nás už úplně zvykl a pomalu se z něho stává typický "výstavák".

Ve třídě otevřené fen jsem vystavovala naši Cordobu Bakarat, která se umístila jako Výborná 3.
Cordoba Bakarat

Po posouzení všech tříd nás ještě čekalo finále, do kterého nastupoval vítěz mezitřídy psů, vítěz otevřené třídy - tedy náš Valentino a vítěz třídy šampionů. Musím podotknout, že do finále nastupovali tři psi, všichni v majetku českých chovatelů. Byla jsem tedy o to víc zvědavá na verdikt rozhodčího. Jaké bylo mé překvapení a obrovská radost, když po několika kolečkách v pohybu mě rozhodčí podává ruku a uděluje Valentinovi titul NEJLEPŠÍ DOSPĚLÝ PES V RASE (NDPwR).
Valentino s panem rozhodčím Valentino vom Woogthal

Na závěr se Valentino poprvé postavil vedle vítězky třídy šampionů fen, která přeci jen působila dodělanějším dojmem a vybojovala si titul BOB, ale i tak máme velkou radost z titulu BOS !!!


Loňské zprávy najdete TADY.